Patrik Joo

(21. 3. 1978, Praha)

Je český artista, drezér a ředitel Cirkusu Jo-Joo. Jeho specializací je trénink tygrů. Jeho otcem byl principál Jaromír Joo, světově uznávaný odborník na trénink zvířat. Má 3 syny, Patrika, Jaromíra, Daniela, jeho partnerkou je artistka a rychložonglérka Sharon Berousek.

Patrik Joo vyrůstal v cirkuse celý život a díky tomu procestoval celou Evropu. V prvním roce přesídlil do Švédska, poté pobýval i v Rusku, dlouhá léta strávil v Německu, kde chodil i do školy. Po sametové revoluci vystupoval s rodinným Cirkusem Praga ve skandinávských zemích, od roku 1996 zakotvil s Cirkusem Jo-Joo v České republice. „Nejhezčí pro mě bylo trávit čas ve finském Rovaniemi s cirkusem Praga, který jsme v té době vlastnili. Bylo to krásné prostředí a celkově skvělé období,“ říká.

S tréninkem začal ve 4 letech, jeho prvním trenérem byl tatínek Jaromír Joo, se kterým již v 5 letech vystupoval ve švýcarském cirkuse Knock jako klaun. V 6 letech začal vystupoval jako žonglér a ve stejném věku účinkoval například v oblíbeném pořadu Studio Kamarád. K jeho dalším disciplínám patří sklobalanc, akrobacie na válečcích, klaunerie, trénink koní, pum a tygrů. 

Diváci jej také mohli vidět v pořadech Grand Manéž Bolka Polívky, pořad Jdeme dál, Joo! To je cirkus či Český bodyguard. Podílel se na natáčení televizních reklam a filmů, seriálů Cirkus Bukowski a Zoo, reality show Hotel Paradise, Vyvolení a mnoha hudebních videoklipů, například Rytmuse. Spolupracoval s mnoha známými osobnostmi, kupříkladu s Darou Rollins otevíral klub Duplex, s Dianou Kobzanovou připravoval přehlídky se zvířaty, podílel se na koncertech Ilony Csakové, Janka Ledeckého, YoYobandu, Leoše Mareše a spolupracoval například i s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem.

Od roku 2015 je ředitelem Cirkusu Jo-Joo. Mluví plynule německy, anglicky, rusky a polsky.